alt text

رتبه بندی خودرو های داخلی در تست تصادف

  • نوشته شده توسط:Aquamarine
  • تاریخ انتشار:24 بهمن 1396

رتبه بندی خودرو های داخلی در تست تصادف

در اجاره خودرو امنیت یک خودرو و نکات فنی آن در کرایه ماشین با راننده  بسیار مهم می باشد اکثر خودروهای دنیا در کشورهای آمریکا و اروپا تست تصادف شده‌اند که با مراجعه به این سایت‌ها می‌توان راحت‌ تر برای خرید و یا اجاره خودرو تصمیم گرفت. این تست‌ها توسط موسسه euroncap و انجمن ایمنی آمریکا و همچنین با توجه به بررسی فیلم تست‌های تصادف انجام شده در موسساتی مانند ما یرای انگلستان تنظیم شده است.در سایت بر اساس میزان ایمنی خودرو حین تصادف امتیاز داده شده است. تمام خودروهای تولید شده در کشور به غیر از چند مدل وطنی در اروپا یا آمریکا تست تصادف شده‌اند. در اینجا تعدادی از خودروهایی که بیشترین فروش را در کشور دارند، آورده‌ایم تا شما حداقل آگاه باشید پشت چه فرمانی می‌نشینید و در زمان کرایه خودرو بدون راننده کدام خودرو را با توجه به نیاز خود اجاره نمایید.

  تست تصادف چیست

تست‌های تصادف به این صورت انجام می‌گیرد که خودرو حین تصادف چه خسارت‌های جانی به همراه خواهد داشت. مثلا خودرویی که تصادف می‌کند برای سقف و ستون درب‌هایش چه اتفاقی می‌افتد و ممکن است به سرنشین‌های آن چه آسیبی برساند. میله فرمان، موتور و تجهیزات داخل کاپوت چقدر احتمال دارد در زمان تصادف وارد اتومبیل شده و به سرنشین‌های آن آسیب بزند. طبیعتا خودرویی که کمترین خسارت را وارد کند بیشترین نمره را خواهد گرفت که متاسفانه اتومبیل‌هایی که تولید داخل کشور هستند زیاد نتوانستند نمره قابل قبولی را در این آزمایش‌ها دریافت کنند.  

اجاره پژو ٢٠۶ 

از آن خودروهای جوان پسند است که خیلی طرفدار دارد و در تیپ‌های مختلف تولید می‌شود و خوشبختانه در آزمایش‌های صورت گرفته مشخص شده که ایمنی لازم را هم دارد. خودرو پژو ٢٠۶ از نظر ایمنی چهار ستاره از پنج ستاره موسسه euroncap را گرفته است. این خودرو زمانی که دچار سانحه شود کاپوتش تخریب شده اما موتور مچاله شده‌اش به جای این که داخل اتومبیل شود و به راننده و سرنشین کنارش آسیب برساند به سمت زمین متمایل می‌شود و همین موضوع سطح ایمنی پژو 206 را افزایش داده است . شما مشتریان عزیز توجه داشته باشید برای سفر های درون شهری یک خودرو مناسب و کم مصرف می باشد و قیمت پایینی برای کرایه ماهانه آن وجود دارد.

 اجاره ماشین ام وی ام

ناامن بودنش کمتر از پراید و همزادش ماتیز نیست و موسسه euroncap بیشتر از دو ستاره از پنج ستاره را به او اختصاص نداده. در تست صورت گرفته مشخص شده علاوه بر این که سقف ام وی ام خم می‌شود درهای آن هم باز شده و احتمال این که سرنشین‌ها به بیرون خودرو پرتاب شوند را بالا برده است. علاوه بر این، قطعات داخل جلوی خودرو صدمه شدیدی به سرنشین‌ها خواهد زد؛ به طوری که آسیب واردشده به آدمک تست در ناحیه سر، گردن و بالاتنه در حد قرمز است که نمی‌تواند وضعیت خوبی باشد البته کمپانی شرکت آریانا رنت در زمینه اجاره خودرو های چینی فعالیتی ندارد و هیچ گونه خودرو ای برای کرایه در اختیار مشتریان خود قرار نمی دهد.  

  اجاره ماشین پراید 131SE

خودرویی که این روزها در هر کوی و برزنی دیده می‌شود و به خاطر قیمت پایین آن هر قشری تقریبا توان خرید آن را دارد چندان هم ایمن و مطمئن نیست و در بخش تست تصادف نتوانسته سربلند بیرون بیاید و امتیاز خوبی نگرفته است. در نتایج تست موسسه ایمنی بزرگراه‌های آمریکا خودرو پراید بدترین خودرو سواری شناخته شده که می‌تواند جان سرنشینانش را به طرز وحشتناکی به خطر بیندازد. پراید در تست تصادف دچار انحراف شدید در ستون، درها و سقف می‌شود. کابین سرنشینان تاب بر می‌دارد، در خودرو باز می‌شود و داشبورد هم صدمه شدید به پای راننده می‌زند. جلو خودرو درست جمع نمی‌شود و بسیاری از قطعات کاپوت مانند موتور هم در تصادف شدید وارد کابین می‌شود. به همین دلیل در اجاره خودرو تشریفات پراید بدون راننده سعی نمایید برای سفر های درون شهری از آن استفاده نمایید.  

اجاره سمند

اما سمند کمی می‌تواند خیال‌مان را راحت کند که آن قدرها هم خودروهای وطنی خطرناک نیستند. تست تصادف سمند در شرکت ما یرای انگلستان انجام شده به خاطر این که دو خودرو داخلی تیبا و سمند به دلیل بومی بودن توسط موسسات معتبر اروپایی و آمریکایی مورد بررسی قرار نگرفته‌اند. با این حال در همان تستی که انجام شده کمی بهتر از سایر اتومبیل‌ها عمل کرده، به طوری که در این تست سمند سقفش تاخورده (خمیدگی به داخل اتاق) و نیز رکاب باعث شکستگی پای آدمک تست شده است. ایربگ آن به موقع کار کرده و خوشبختانه به خاطر این که وزن عقب و جلوی سمند متناسب است، حین تصادف عقب خودرو بلند نمی‌شود. سالم ماندن ستون‌ها، خرد شدن شیشه جلو موجب شده سمند از سوی شرکت انگلیسی مایر استانداردهای ایمنی را کسب کرده و از حیث ایمنی با برتری نسبت به پژو ۴٠۵ شرایط کسب امتیاز این بخش را داشته باشد و اگر در موسسه یوروآن کپ این تست انجام می‌گرفت، می‌توانست سه ستاره را دریافت کند. خودرو سمند با ارتقای استانداردهای جهانی، موفق به گذراندن تست‌های اجباری استاندارد ایمنی کشورهای حوزه خلیج فارس (GSO) نیز شده و استانداردهای اجباری ایمنی تصادف را با موفقیت گذرانده است. دلیل نگرفتن ۵ ستاره سمند بخاطر نبود کیسه هوا برای سرنیشنان عقب و جلو سمت شاگرد میباشد. اما باید در نظر داشت که می توان در اجاره خودرو سمند یک سفر آرام و مطمئن تری نسبت به خودرو پراید داشت.  

اجاره تیبا

تیبا که ترکیبی از ریو و پراید است هم مورد تست تصادف قرار گرفته. فیلم تست تصادف این خودرو نشان می‌دهد که در خودرو هنگام تست باز می‌شود و ستون‌های سقف هم تاب بر می‌دارد که نشان می‌دهد وضعیت ایمنی خودرو مناسب نیست و احتمالا به سختی بتواند دو ستاره ایمنی را به دست آورد که نشان می‌دهد وضعیت ایمنی خودرو پراید از تیبا بهتر است. برای اجاره خودرو تیبا لطفا با شرکت اجاره خودرو سعادت رنت تماس حاصل فرمایید.  

اجاره تندر ٩٠

تندر ٩٠ سه ستاره است و قطعات داخلی آن طوری طراحی شده که هنگام تصادف فشرده شود همچنین از آنجایی که مخزن سوخت در کف خودرو و به دور از کمک فنرها قرار گرفته برای همین اگر تصادف از عقب رخ بدهد کمترین احتمال برای سوراخ شدن آن توسط اجزای کمک فنر وجود دارد. وجود یک لایه عرضی در پشت صندلی عقب خطر ورود اشیا از صندوق عقب به کابین را محدود می‌کند. ساختار لانه زنبوری داشبورد که از پلی پرولین جاذب نیرو ساخته شده در اثر ضربه از جلو، خطر آسیب به زانو را کاهش می‌دهد. در اجاره خودرو تندر 90 که قیمت مناسبی هم دارد با اجاره ماشین تندر 90 می توانید با آرامش به سفر های درون شهری و برون شهری بپردازید.

  اجاره پژو پارس

یکی از مهم‌ترین نقص‌هایی که خودرو پژو پارس دارد و می‌تواند راننده را مورد خطر جانی نیز قرار دهد، در صورت تصادف احتمال این که میل فرمان و پدال‌ها به داخل اتاق خودرو وارد شود و به سرنشین آسیب برساند بسیار بالاست. البته قسمت‌های زیرین خودرو مثل شاسی و قسمت زیرین کلاف بدنه مقاومت خوبی دارند ولی قسمت‌های بالایی بدنه چندان از استحکام بالایی برخوردار نبوده و می‌تواند هنگام واژگونی خودرو به سرنشینان آسیب وارد کند. همچنین این خودرو از نظر هندلینگ تعادل خوبی دارد. در اجاره خودرو پرشیا و یا همان کرایه ماشین پژو پارس آین شرکت مدل های 94 و 95 در اختیار شما قرار می دهد و می توانید با اجاره ماشین پرشیا بدون راننده از شرکت سعادت رنت یک سفر با هزینه مناسب داشته باشید.

  اجاره زانتیا

زانتیا هم یکی از همان خودروهای جوان پسند است خودرو ای که با این حال که دیگر تولید نمی شود اما همچنان تقاضای زیادی برای اجاره ماشین زانتیا وجود دارد. که خیلی هم طرفدار دارد اما بدنیست بدانید زانتیا با وجود این که ظاهرش به نظر کاملا محکم می‌آید، اما اصلا این طور نیست و در آزمایش تصادف مانند پراید تنها دو ستاره ایمنی و در واقعا یک و نیم ستاره توانسته دریافت کند که به نسبت قیمت و جثه‌اش اصلا امتیاز خوبی نخواهد بود. با وجود این که بودن کیسه هوا در این خودرو میزان تلفات و خسارات را کاهش می‌دهد، اما با این حال شاسی خودرو خم می‌شود و حتی ستون خودرو تاب بر می‌دارد. یکی از مهم‌ترین نقاط ضعف زانتیا تصادف از بغل است که اگر چنین اتفاقی بیفتد بیشترین آسیب را هم به خودرو و هم به سرنشین‌ها وارد خواهد کرد و بالاتنه و پاهای راننده حین تصادف بیشترین احتمال آسیب را خواهد داشت. آن قدر وضعیت زانتیا در زمان تصادف بد است که کلا فرقی نمی‌کند قرار است با کدام سمت این تابوت مرگ تصادف کنید، چون در تست‌های صورت گرفته شده، تصادف از جلو هم در وضعیت قرمز قرار دارد. این خودرو زمانی وارد بازار ایران شد که تولیدش در اروپا متوقف شده بود که چندان هم موفق نبوده است. البته مشتریان عزیز به دلیل عدم تولید این خودرو تعداد محدودی از این خودرو در ناوگان این شرکت جهت اجاره ماشین زانتیا بدون راننده وجود دارد که به جای آن می توانید یک ماشین 206 کرایه نمایید و یا با کرایه یک ماشین ایرانی بدون راننده با همین قیمت یک سفر عالی داشته باید. برای اطلاع از لیست قیمت اجاره ماشین بدون راننده لطفا به قسمت قیمت اجاره ماشین در بالای همین سایت مراجعه نمایید و سپس بعد از انتخاب خودرو کرایه ای مورد نظر با شرکت تماس حاصل فرمایید.  

اجاره مگان

مگان وضعیت ایمنی‌اش خیلی بهتر از زانتیای یک و نیم ستاره‌‌ای گزارش شده است و در این تست سربلند بیرون آمده و با دو کیسه ایمنی هوا پنج ستاره دارد. یعنی در آزمایش‌های صورت گرفته هر اتفاقی که برای زانتیا افتاده برای مگان نیفتاده است؛ نه شاسی‌اش انحراف پیدا کرده و نه ستون‌هایش خم شده است. همچنین در سیستم ترمز این خودرو از تکنولوژی سیستم ضد قفل و توزیع الکترونیک نیروی ترمز در چرخ استفاده شده که عملکرد خیلی خوبی را به همراه دارد. زمانی شما که تصمیم به اجاره ماشین مگان داشتید با توجه به لیست خودرو های این شرکت از قیمت اجاره خودرو مگان متناسب با تیپ بندی و سال تولید آن ، انتخاب و یک خودرو مگان رزرو نمایید.  

  اجاره سوناتا با راننده

این ماشین توانسته از نظر سطح ایمنی چهار ستاره را از موسسه euroncap دریافت کند. سوناتا نیز مهم‌ترین امتیازش به خاطر کیسه‌های هوای تعبیه شده‌اش است. البته به شلرط آن که اصل باشد. سطح کلی نتیجه این آزمایش و همچنین ساختار خودرو خوب گزارش شده. احتمال آسیب ندیدن سر، گردن و سینه حین تصادف متوسط گزارش شده اما از نظر سطح ایمنی پا و زانو خوب است. با اجاره خودرو سوناتا می توانید یک خودرو تشریفاتی مناسب جهت انجام امور اداری خود داشته باشید  

 اجاره  مزدا ٣

مزدا ٣ هم مانند مگان ایمنی خوبی دارد. کیسه‌های هوایی که برای راننده و سرنشین‌ها و همچنین کیسه‌های جانبی تعبیه شده، یکی از مهم‌ترین علت‌های بالا رفتن امتیاز آن از نظر سطح ایمنی است که پنج ستاره‌اش کرده است . برای اجاره خودرو مزدا 3 بدون راننده و اجاره خودرو مزدا 323 بدون راننده و اجاره خودرو مزدا 2 لطفا با این جهت رزرو تماس حاصل فرمایید و یا با یک رزرو انلاین خودرو برنامه ریزی خوبی برای سفر خود داشته باشید.    

گروه امنیت و پشتیبانی خودرو آریانا رنت

نشریه فوربس، اسامی ۱۳خودروی ایمن جهان برای سال ۲۰۱۳ را منتشر کرد. طبق گزارش این نشریه، مصرف سوخت پایین در سال های اخیر به یکی از معیارهای اصلی خریداران خودرو تبدیل شده است. با این حال، ایمنی خودروها، همچنان اصلی ترین معیار برای خریداران خودرو است. طبق یک نظر سنجی انجام شده توسط مرکز ملی تحقیقات گزارش های مصرف کننده، ۶۵درصد از مردم شرکت کننده در این نظرسنجی، ایمنی را اصلی ترین گزینه در خرید خودرو می دانند. یکی از معیار های اصلی مشتریان در انتخاب خودرو های اجاره ای مصرف سوخت آن می باشد. به گزارش افکارنیوز، اکثر خودروسازان علاقه زیادی به جذب مشتری از طریق نشان دادن تست تصادفات در تبلیغات خود دارند. دولت فدرال ایمنی بزرگراه های آمریکا(NHTSA) و موسسه بیمه ایمنی بزرگراه ها(IIHS)، مراحل تست خودروها را در این رتبه بندی تغییر دادند و پس از این تغییرات در سال گذشته مشخص شد که خودروهای لوکس فاقد این شرایط ایمنی هستند؛ شرایطی که در سال گذشته با تغییر آن، تصادفات از جلو و عقب خودروها نیز در نظر گرفته شد.(IIHS) این خودورها را بر اساس معیاری به نام " همپوشانی کوچک تصادفات " ایمن ترین خودروهای سال جاری میلادی می داند. از گزارش فوربس در مورد نحوه انتخاب این خودروهای که بگذریم، جالب است بدانید از ۱۳مورد خودروی برتر معرفی شده تنها ۲نمونه آن مجوز رسمی برای حضور در ایران دارند و حتی پای بعضی از این خودروها به ایران نرسیده است. در حالی که این خودروها جز خودروهای متوط و نه لوکس در سایر نقاط جهان به حساب می آیند که در ایران برای سوار شدن بر پشت فرمان خودروهای ایمن باید بیشتر از ۱۴۰میلیون تومان هزینه کرد و ایمن های ارزان قیمت جهان جزء لوکس های ایران محسوب می شوند

ولوو اس ۶۰

قیمت این خودرو ۳۱هزار دلار است و قیمت کرایه خودرو ماشین ولوو بسته به تعداد روز رزرو متغییر می باشد. با در نظر داشتن قیمت ۳۶۰۰تومانی دلار و ذکر این نکته که تا به حال این مدل ولوو به ایران وارد نشده است، این خودروی ایمن ۱۰۸میلیون تومان قیمت دارد که با در نظر گرفتن تعرفه های واردات خودرو احتمالا بعد از حضورش در کشور به بیش از ۱۴۰میلیون تومان فروخته خواهد شد.

فولکس واگن پسات

این خودروی آلمانی دوازدهمین خودروی برتر جهان از لحاظ ایمنی است. این خودروی آلمانی که توانسته است در تمام سربلند بیرون بیاید، تنها ۲۰هزار دلار ارزش دارد که برابر ۷۲میلیون تومان می شود.. سوزوکی کیزاشی نامی اشنا برای ایرانیان. این خودروی ایمن، یکی از معدود خودروهای ایمن جهان است که مجوز حضور در ایران را دارد. قیمت اصلی ذکر شده برای سوزوکی کیزاشی ۲۱هزار دلار است. این خودرو هم اکنون از سوی کارخانه ایران خودرو به قیمت ۱۴۰میلیون تومان در اختیار طرفدارانش قرار می گیرد.

سوبارو اوت بک

این خودروی ژاپنی در تست تصادفات از جلو، عقب، سقف و درب های کناری امتیاز " خوب " را توانسته است از سوی(IIHS) کسب کند و به عنوان یک خودروی " قابل قبول " در تست همپوشانی تصادفات باشد. قیمت این خودرو ۲۳هزار و ۴۹۵ دلار است که دلار ۳۶۰۰تومانی ایران، ارزش ریالی آن را به ۸۴میلیون و ۵۸۲هزار تومان می رساند. در صورت واردات این خودرو با تعرفه خودرو و در نظر گرفتن سود واردکننده، قیمت آن قطعا در بالاتر از ۱۰۰میلیون تومان تعیین می شود. البته تا به حال سوبارو به طور رسمی وارد ایران نشده است و نمونه گذرموقت آن نیز در خیابان ها کمتر مشاهده شده است.

سوبارو لجسی

رتبه نهم خودروهای ایمن جهان نیز به سوبارو لجسی تعلق گرفته است. این خودروی سوبارو نیر مانند سوبارو ات بک و دیگر خودروها توانسته است از تمام آزمون ها سربلند بیرون بیاید ودر رده ایمن ترین های جهان قرار گیرد. قیمت این خودرو از ۲۰هزار دلار شروع می شود. اگر روزی این خودرو بخواهد مجوز حضور در ایران را به دست آورد، برای واردکننده اش با در نظر داشتن دلار ۳۶۰۰تومانی ۷۲میلیون تومان تمام خواهد شد که تعرفه خودروهای وارداتی آن را به بالاتر از ۱۰۰میلیون تومان خواهند رساند.

نیسان آلتیما سدان

نیسان گرچه برای کوتاه مدت در ایران حضور داشت اما مانند خیلی از خودروسازان دیگر تحت فشار تحریم ها و صهیونیست ها مجبور به ترک ایران شد. این مدل نیسان، تنها خودرویی است که از این خودروساز توانسته است در جمع برترین های خودروهای ایمن جهان قرار گیرد. قیمت اصلی این خودرو، ۲۱هزار و ۷۶۰دلار است که با اوضاع فعلی دلار در ایران، برابر ۷۸میلیون و ۳۳۶هزار تومان می شود.

  اجاره اوپتیما با راننده

کیا اوپتیما از رسمی ترین خودروهای وارداتی به ایران است که در رده ایمن ترین های وارداتی قرار دارد. کیا اوپتیما نیز مانند دیگر ایمن های جهان، با موفقیت تمام تست های ایمنی خودرو را پشت سر گذاشته است. قیمت اصلی این خودرو ۲۱هزار دلار است که در بازار آزاد خودروی ایران با قیمت ۱۴۰میلیون تومان خرید و فروش می شود. قیمت اجاره خودرو اپتیما بسیار مناسب است و می توانید یک سفر مناسب با کرایه اپتیما بدون راننده داشته باشید..

هوندا آکورد کوپه

هوندا با اینکه مجوز رسمی برای حضور در ایران را ندارد اما از معدود خودروهای مورد علاقه جوانان ایرانی است. این خودرو از برترین ها در بخش ایمنی خودروهاست. چرا از نظر(IIHS) از نظر ایمنی در بخش جلو، عقب، سقف و کناره ها بسیار دقیق ساخته شده است. قیمت اصلی این خودرو، ۲۳هزار دلار است که اگر بخواهد در ایران فروخته شود به طور قطع با قیمتی بالاتر از ۱۰۰میلیون تومان به دست مشتری ایرانی می رسد.

هوندا آکورد سدان

هوندا آکورد سدان مانند همتای خود یعنی آکورد کوپه از ایمن ترین خودورهای جهان شناخته شده است. این خودرو، ۲۱هزار دلار قیمت دارد که با در نظر داشتن دلار ۳۶۰۰تومانی قیمت آن، ۷۵میلیون و ۶۰۰هزار تومان می شود.

فورد فوژن

ورد نیز توانسته است خودرویی را تولید کند که حرفی برای گفتن در زمینه ایمنی حرفی برای گفتن داشته باشد. فورد فوژن از خودروسازی فورد در رده ایمن ترین خودروهای جهان قرار گرفت. قیمت اصلی این مدل فورد، حدود ۲۲هزار دلار است. به دلیل تحریم ها، فورد دیرباز زمانی است که مجوز حضور رسمی در ایران را ندارد. معادل ریالی این فورد آمریکایی، ۷۹میلیون و ۲۰۰هزار تومان است.

دوج اونجر

دوج اونجر نیز توانسته است خود را در بین بهترین ها از نظر ایمنی جای دهد. دوج اونجر ۱۸هزار دلاری، از نظر(IIHS) جزء بهترین ها خودروهاست. اگر دلار را ۳۶۰۰تومان در نظر بگیریم قیمت این خودرو برابر ۶۴میلیون و ۸۰۰هزار تومان می شود

کرایسلر ۲۰۰

گرچه نام کرایسلر همواره لوکس ترین خودروها را در ذهن تداعی می کند اما یکی از ارزان ترین های این خودروسازی رتبه دوم ایمن ترین خودورها را در جهان به دست آورده است. کرایسلر ۲۰۰، توانسته است از نظر ایمنی در جایگاه دوم ایمن ترین خودروهای جهان بایستد. این خودرو حدود ۱۹هزار دلار ارزش دارد که معادل ۶۸میلیون و ۴۰۰هزار تومان ایران می شود

آکورا تی - ال

آکورا تی ال تنها لوکس این فهرست ۱۲خودرویی است که توانسته است ۵ستاره ایمنی را از(IIHS) کسب کند آکورا تی - ال گران ترین خودروی ایمن جهان است که البته تنها ۳۵هزار دلار قیمت دارد. گرچه پای این خودرو هرگز به ایران باز نشده است اما اگر روزی بخواهد مهمان ایرانی ها و میزبان راننده ها در ایران شود، قیمت آن از قیمت اصلی اش یعنی ۱۲۶میلیون تومان بسیار بالاتر خواهد بود.

شما دوستان عزیز می توانید در داخل و خارج از کشور با توجه به نیازتان یک خودرو سواری و یا شاسی بلند و دیگر خودرو هایی که در لیست قیمت کرایه ایی این سایت وجود دارد یک خودرو رزرو نمایید و با آسودگی خاطر به سفر درون شهری و یا برون شهری و یا جلسات تشریفاتی خود بپردازید.

مطالب مرتبط
اجاره خودروهای 2018 و معرفی آنها
اجاره خودرو و آینده حمل و نقل کشور
مرکز اجاره اتومبیل تهران
اجاره ماشین و بازدید از شهر یزد
اجاره ماشین در تهران و سفر به رامسر
اجاره خودرو یا خرید خودرو
استون مارتین و اجاره خودرو در تهران
ده خودروی برتر جهان
اجاره ماشین یا استفاده از قطار
نیسان و اوپل و اجاره ماشین در تهران
اجاره ماشین در تهران و سفر به رامسر
منبع
    amazon.com
    taobao.com
13/FEB/2018