alt text

کمی بیشتر راجع به خودرو پژو 206 بدانید

  • نوشته شده توسط:
  • تاریخ انتشار:30 فروردین 1396

کمی بیشتر راجع به خودرو پژو 206 بدانید

 

اجاره 206

در سراسر دنیا بیش از 6 میلیون پژو 206 تولید و عرضه شده است و یکی از مهم ترین محصولات گروه تولیدی ایران خودرو می باشد. پژو 206 به خاطر و قابليت هاي ديناميكي بالا، سازگاري با محيط زيست و مصرف سوخت به نسبت پایینی دارد، و البته در این چند سال اخیر قیمت آن به دلیل تحریم ها افزایش پیدا کرده که باعث شده قیمت اجاره پژو 206 و البته بیشتر ماشین های اجاره ای ایرانی افزایش پیدا کند. ولی باز در میان خانواده ها و جوانان دارای محبوبیت است که در چند مدل پژو 206 صندوق دار و اجاره پژو 206 هاچ بک و اجاره پژو اتومات از طرف شرکت سعادت رنت ارئه می گردد.

در طراحي و توليد اين خودرو از آخرين دستاوردهاي فني و مهندسي دنيا استفاده شده و فهرست تجهيزات استاندارد آن در تيپ هاي مختلف، توجه هر مشتري را به خود جلب مي كند و تقاضای بالایی بین اتومبیل هلی کرایه ای ایرانی دارد.. در اجاره پژو 206 می بایست بدانید که این خودرو با دو نوع موتور 1360 و 1587 cc در چهار سطح تجهيزات با تيپ هاي 2 و3و 5 و 6 به بازار عرضه مي شود. تيپ 6 اين خودرو مجهز به گيربكس بسيار پيشرفته از نوع «تيپ ترونيك» است كه امكان تعويض دستي و خودكار دنده ها را فراهم مي نمايد. ترمزهاي ضدقفل (ABS) و كيسه هاي هواي راننده و سرنشين جلو نيز در پژو 206چندید سال است که مجهز شده است. در زمان اجاره خودرو بدون راننده حتما توجه داشته باشید به علت بالا بودن تصادفات در کشور ایران؛ خودرو تحت رنت شما دارای کیسه هوا می باشد که برای سلامتی شما و همراهانتان بسیار امر مهمی است.  

تفاوت پژو 206 ایرانی و فرانسوی

با بالا رفتن میزان تولید و تقاضای این محصول کم کم کیفیت و ظرافت بعضی از خودروها تغییر چشم گیری کرده اند،در این بخش از اتومبیل با قرار دادن گزارشی نگاهی به تفاوت های پژو ایرانی و فرانسوی می اندازیم فرانسوی ها همواره در طراحی خودرو های هاچ بک های محبوب و موفق و استاد شده اند و بارها توانایی های خود را با ارائه مدل های موفقی همچون خانواده پژو و انواع رنو مگان به اثبات رسانده اند یکی از این هاچ بک های محبوب که با طراحی جذاب و متفاوت، سیستم برق و الکترونیک پیشرفته و قابلیت های دینامیکی مطلوبی است، یک هاچ بک تمام عیار بوده و به مدت یک دهه در بازار جهانی دوران خوبی را پشت سر گذاشته است.

در کشورجمهوری اسلامی ایران ما نیز کاملا یک محصول موفق بوده و افزون بر چندین سال همچنان پرنفس تولید می شود و البته که کیفیت روزهای اول را ندارد. با توجه به تغییرات کیفیتی و فنی ای که در این خودرو اعمال شده،

یک سوال مطرح می باشد که آیا در اجاره پژو 206 نمونه صفر کیلومتر ایرانی بهتر می باشد یا یک فرانسوی قدیمی؟

این روزها پژو 206 دقیقا همان شرایطی را تجربه می کند که پژو 405 یک دهه پیش تجربه کرده است؛ یعنی انبوهی از قطعات و سیستم های فنی آن داخلی سازی شده، خودروی ملی بر پایه آن طراحی شده و به احتمال زیاد یک دهه دیگر هم مهمان جاده های کشورمان است البته گویی پژو 405 در حال توقف تولید می باشد به همین رو اجاره پژو 405 در بازار کمی کمرنگ تر شده است.. داستان ایرانی شدن پژو به خروج شرکت پژو در هنگام اعمال تحریم های بین المللی باز می گردد. با خروج پژو، واردات بسیاری از قطعات فنی (به خصوص قطعات الکترونیکی) که هنوز داخلی سازی نشده بودند، متوقف شد برای جلوگیری از توقف تولید و از دست رفتن بازار مطلوب آن، طرح داخلی سازی 100% پژو را در سال 1392 اجرایی کرد و همزمان با آغاز تولید رانا، سیستم های الکترونیک و مالتی پلکس رانا را روی 206 پیاده سازی کرد.

پژو 206 ایرانی

برای پی بردن به تغییرات رخ داده تصمیم گرفتیم که در یک صبح ، این دو چهره یکسان و باطن متفاوت را در مقابل هم قرار دهیم.البته درقیمت کرایه ماشین ایرانی در بازار های امروز تفاوت بین ایرانی و خارجی بودن آن نمی باشد و هرچه مدل ماشین بالاتر باشد قیمت اجاره ماشین نیز بیشتر می شود. برای انجام بررسی ها، یک نمونه 206 ایرانی صفر کیلومتر مدل 1395 به رنگ سفید را در مقابل یک دستگاه پژو 206 فرانسوی مدل 1390 به رنگ مشکی و با کارکرد 50 هزار کیلومتر قرار دادیم. لازم به ذکر است که هر دو نمونه تیپ 5 هستند.  

در قیمت اجاره ماشین بدون راننده تیپ بندی خودرو بر روی کرایه روزانه تاثیر گذار است.

در یک نگاه هیچ موردی برای تشخیص این دو مدل جلب توجه نمی کند. اما اگر کمی هوشیارباشید، متوجه حذف شدن نوار سیاه رنگ ستون درها و چراغ های عقب طرح در پژو ایرانی می شوید. وجود فاصله غیرعادی بین قطعات، از جمله مشکلات عادی خودروهای وطنی است که در 206 ایرانی به خوبی جلوه می کند. در نمونه مورد آزمایش، فاصله عجیبی بین درِ صندوق عقب و بدنه در سمت راست وجود داشت که انگشت دست به سادگی از میان آن عبور می کرد که علتی جز مونتاژ عجولانه و بی توجهی مسئول کنترل کیفیت ندارد. به خاطر وجود همین ایراد، درِ صندوق حتی در سرعت 20 کیلومتر برساعت هم تولید صدا می کرد که مالک نیز از آن گله مند بود. جالب اینکه مالک مدل ایرانی طی یک حرکت به ما نشان داد که برای درست بسته شدن در ها به خشونت کمی نیاز است.

در مقابل 206 فرانسوی چنین ایراداتی نداشت و قطعات مناسب و منظمی داشتند. موسسه های کرایه اتومبیل بدون راننده سعادت رنت از خودرو های صفر کیلومتر استفاده می کنند تا هم کمپانی و هم مشتریان به مشکلی مواجه نشوند و خودرو دارای بالاترین سطح کیفیت فنی و ظاهری باشند. البته پژو فرانسوی مورد بررسی، خود تا حدودی افت کیفیت نسبت به نمونه های قدیمی تر دارد. با باز کردن درهای جلو، عملکرد عجیب ترمز درِ نمونه ایرانی جلب توجه می کرد که تقریبا هیچ مقاومتی از خود نشان نمی داد و در حالتی شل و رها داشت. در داخل کابین، افت محسوس نسخه ایرانی را به وضوح حس می کنید، جالب اینکه علیرغم افت کیفیت نمونه فرانسوی مدل 90 نسبت به مدل های پیشین، باز هم کابین مدل فرانسوی نسبت به نسخه ایرانی با کیفیت تر به نظر می رسد فیتیله شدن فوم صندلی ها و ریختن آنها به کف خودرو علی رغم صفر کیلومتر بودن غربیلک فرمانی که با لمس کردنش کاملا حس می کنید شدیدا مستعد ساییدگی و پوسته پوسته شدن است، از جمله موارد آزار دهنده کابین نمونه ایرانی هستند.

موقع حرکت در حالی که کیلومتر شمار مدل ایرانی رقم 90 کیلومتر را نشان می داد، با رسیدن به ناهمواری ها کلکسیونی از سر و صدا از جانب داشبورد و درِ صندوق نواخته می شد! صداهایی که تقریبا نصف آن را هم در مدل فرانسوی با 50 هزار کیلومتر کارکرد مواجه نشدیم. در اجاره خودرو اتومبیل های خارجی بدون راننده این صدا ها دیگر بسیار کم می باشد اما در کرایه ماشین بدون راننده خودرو های ایرانی از جمله اجاره خودرو پراید بدون راننده و یا اجاره ماشین بدون راننده پژو پرشیا و یا پژو 405 این مشکل بعد از یک سال برای خودرو به وجود می اییدکه این امر در قینت اجاره ماشین ایرانی نیز تاثیر زیادی دارد. بعد از مسائل کیفیتی، تصمیم گرفتیم نگاهی به تغییرات فنی رخ داده بیندازیم. در نگاه اول، جز نمایشگر کریستال مایع متفاوت مدل ایرانی و انتقال چراغ ایموبلایزر به داخل صفحه کیلومتر، مورد دیگری جلب توجه نمی کند. اما با باز کردن درِ جعبه فیوز داشبورد متوجه تغییرات ریشه ای رخ داده می شوید.. یکی از ویژگی های خاص پژو در بدو ورود به بازار، سیستم برق و الکترونیک و مالتی پلکس پیشرفته آن بود که قابلیت ها و امکانات مفیدی برای آن فراهم کرده بود. در این سیستم، خودرو به ناحیه مجزا تقسیم شده که هر ناحیه شبکه و پروتکل مستقل خود را دارد.

برای محفظه موتور از پروتکل و برای ستون فرمان و سیستم های تغذیه پروتکل و برای داشبورد و تجهیزات رفاهی از شبکه استفاده شده که مدیریت تمامی اینها را یونیت مرکزی بر عهده دارد. در نتیجه به لطف چنین تکنیکی، امکان پیاده سازی انواع سخت افزار و آپشن های فابریکی نظیر کروز کنترل و اسپید لیمیتر، سنسور نور و باران، انواع صفحه نمایش کریستال مایع و دزدگیر فابریک بدون هیچ سیم کشی خاصی فراهم شده است. ضمن آنکه از طریق گزینه های مختلف موجود در می توان هر سیستمی را در هر بخشی کنترل کرده و یادر داخل محفظه جعبه های فیوز کابین و موتور هم برخلاف مدل فرانسوی، رله ها و فیوزها به صورت مستقل از یونیت مرکزی نصب شده اند که شاید تنها مزیت آن، سادگی در تعویض قطعات باشد. یکی از تغییرات مثبت رخ داده، صفحه نمایش کریستال مایع مدل ایرانی است که قادر به نمایش اطلاعات سیستم صوتی در چند خط، اطلاعات مصرف سوخت و دمای هوا بوده و شرایط باز بودن در ها و سنسورهای دنده عقب را به صورت گرافیکی نمایش می دهد. در نمونه های فرانسوی برای نمایش این اطلاعات باید با هزینه حدود 400 هزار تومانی، نمایشگر تایپ پژو را نصب کنید.

 پخش صوت نمونه ایرانی نیز امکانات کامل تری نسبت به نمونه های پیشین داشته و کیفیت قابل قبولی ارائه می دهد، اما در خصوص 206 فرانسوی، هدیونیت آن به سلیقه مالک تغییر یافته بود، زمامی که شما تصمیم به کرایه اتومبیل بدون راننده در تهران و یا اجاره خودرو ایرانی با قیمت مناسبی دارید می تواند از شرکت اجاره خودرو سعادت رنت در خواست سیستم صوتی پیشرفته کنید که همزمان با تحویل خودرو ان سیستم را در خودرو کرایه ای برای شما مشتریان عزیز نسب نماییم. پیش از حرکت در های موتور را بالا می زنیم تا شاهد دامنه تغییرات در بخش فنی باشیم. تقاضای مشتریان در هنگام کرایه ماشین بیشتر بالا بدن سطح کیفیت خودرو می باشد که شرکت اجاره خودرو سعادت رنت این اطمینان را به مشتریان رنت خودرو می دهد که تمتمی خودرو های این شرکت مدل 2015 و 2016 می باشد و در بالاترین سطح کیفیت فنی و ظاهری می باشد.

سیستم انژکتور به طور کامل تغییر یافته و از مدل زیمنس به جای بوش معروف استفاده شده و محل قرارگیری واحد کنترل آن از گلگیر راست به پشت جعبه باتری انتقال یافته که احتمال به سرقت رفتن آن را تاحدودی کاهش می دهد. دریچه گاز سیمی شده و برای قطع پمپاژ سوخت به هنگام تصادف، از سوئیچ اینرسی استفاده شده است (در نمونه های فرانسوی یونیت کیسه هوا فرمان قطع سوخت را به هنگام برخورد صادر می کند).

یونیت بوش جای خود را به یونیت ساخت داده که در هنگام تست آن با سرعت 40 کیلومتر، چرخ ها دچار قفل شدن مقطعی شدند که در مدل فرانسوی با یونیت ، چنین مشکلی را مشاهده نکردیم. در مدار سیستم رادیاتور و کولر نیز تغییراتی داده شده و البته دیگر خبری از گیربکس نیست و جای خود را به گیربکس داده است. سایر موارد شامل تغییر آرایش دسته سیم ها و یونیت جعبه تقسیم است و باقی موارد یکسان بوده که اختلاف کیفیت میان قطعات نیز در این قسمت جلب توجه می کرد. لازم به ذکر است که مالک 206 فرانسوی، تغییراتی در خودرو اعمال کرده بود که شامل حذف محفظه رزوناتور و نصب کیت اگزوز سوپر اسپرینت بوده که حاصل آن بهبود سرعت خروج دود و صدای خروجی جذاب بود. تست رانندگی را با 206 ایرانی آغاز کردیم. اولین مشکل، کلاچ بیش از حد نرم و ژله مانند آن بود که امکان تشخیص موقعیت نیم کلاچ آن را تا حدودی دشوار کرده و حس و حال خودرویی با کارکرد بسیار بالا را القا می کرد! جالب اینکه مالک خودرو برای پایین آوردن کلاچ، ناچار به خم کردن اهرم آن شده و ظاهرا پیچ و مهره رگلاژ حذف شده است! در زمان کرایه ماشین بدون راننده و کرایه اتومبیل می بایست بدانید که خودرو های ایرانی کرایه ای دارای دنده دستی می باشند و در اجاره خودرو های چینی که قیمت آن ها بالاتر از اجاره خودرو ایرانی می باشد معمولا داری دنده اتوماتیک می باشند.

کیفیت صفحه کلاچ هم مطلوب نبود و قبلا هم چندین بار شاهد تمام شدن صفحه کلاچ خودرو ایرانی و رانا در کارکردهای پایین بوده ام. در مقابل در نمونه فرانسوی کلاچ عملکرد سفت تری داشت اما آزاردهنده نبود. در این میان دریچه گاز سیمی نمونه ایرانی جلب توجه می کرد که سرعت پاسخ آن بسیار سریع تر از نمونه برقی بوش 8.4.5 بود هرچند که امکان نصب کروز کنترل فابریک را سلب کرده بود. عملکرد گیربکس هر دو خودرو نرم و روان بود اما ضرایب متفاوتی داشتند که باعث می شد نمونه فرانسوی چابک تر احساس شود. ضمن آنکه مالک 206 فرانسوی از کوئیک شیفتر برای کاهش کورس دسته دنده استفاده کرده بود. در هنگام حرکت با توجه به گرمای هوا، تهویه مطبوع را به کار گرفتیم که در هر دو مدل عملکرد مطلوبی داشت و فشار چندانی به موتور وارد نمی کرد. مشتریانی که نقاضای اجاره خودرو پراید در تهران را دارند می بایست بدانند که این خودرو ها دارای کولر و تهویه هوای مطلوبی نیز می باشند. در پایان توصیه می کنیم در زمان کرایه اتومبیل و اجاره خودرو حتما به در زمان تحویل به کیفیت فنی و ظاهری خودرو توجه نمایید.  

مشخصات فنی پژو 206

کلاس هاچ بک
حجم موتور (سی‏‎سی) 1360
 
گیربکس دستی/اتوماتیک
 
تعداد دنده 5
 
تعداد سیلندر 4
 
قدرت موتور (اسب بخار) 75
 
مصرف سوخت شهر (لیتر) 8.8
 
مصرف سوخت بزرگراه (لیتر) 6
 
مصرف سوخت ترکیبی (لیتر) 6.8
 
سوخت بنزین
 
حجم صندوق عقب (لیتر) 240
 
سیستم ترمز جلو دیسک
 
سیستم ترمز عقب کاسه ای
 
تعداد سرنشین 4
 
طول (سانتی‎‏متر) 382.3
 
عرض (سانتی‎‏متر) 165.3
 
ارتفاع (سانتی‎‏متر) 143.3
 
حداکثر سرعت (km/h) 190
 
شتاب 0 تا 100 (ثانیه) 14.4
 
حجم باک (لیتر) 49
 
کشور سازنده ایران/فرانسه
 
سیستم ترمز ضدقفل دارد
 
گشتاور 119
 
پخش کننده DVD/VCD دارد
 
صندلی راننده دستی
 
صندلی سرنشین دستی
 
گارانتی 40000km
    منابع وب سایت شرکت سازنده mr.MH95/5 IR TEJARAT /saadatrent ©ir